Czego od Pani potrzebuję, by określić typ kolorystyczny i przygotować dla Pani indywidualną gamę kolorów?
Przede wszystkim dobrych zdjęć, które w sposób jak najbardziej wiarygodny będą ukazywały pani naturalna kolorystykę.
Zdjęcia mogą być wykonane telefonem, ale nie w trybie selfie! To znaczy proszę, by nie korzystała Pani z przedniej kamery telefonu (tej, którą najwygodniej jest zrobić selfie), tylko tylnej. Niestety, kamerka przednia robi świetne selfie, a jednocześnie fałszuje obraz, rozmywa niedoskonałości skóry, zmienia koloryt cery, wzmacnia kontrast.
A w przypadku analizy kolorystycznej najważniejszy jest naturalny wygląd cery, włosów, oczu. Tylko wtedy mogę trafnie zidentyfikować typ kolorystyczny osoby.
Proszę też sprawdzić, czy nie ma Pani w aparacie telefonu włączonego trybu „idealne selfie”. Wiem, że nasze telefony potrafią zdziałać cuda, ale mi zależy nam tym, by zobaczyć Pani naturalne kolory! Obiecuję, że prawdziwe cuda zaczną się dziać wtedy, gdy zacznie Pani nosić odpowiednio dobrane kolory.
Prosiłabym też:
- nie fotografować swojego odbicia w lustrze, bo to również „zakłamuje” kolory.
- zdjęcia najlepiej jest wykonać na neutralnym, jasnym tle. Im mniej będzie wzorów i kolorów wokół Pani, tym lepiej będzie widoczna naturalna kolorystyka
- jeśli nosi Pani okulary, to proszę je ściągnąć do zdjęć
Bardzo ważne jest to, by zdjęcia miały dobrą rozdzielczość, wtedy są wyraźne. Jeśli zmniejszamy rozdzielczość, by zredukować rozmiar i ułatwić sobie przesłanie zdjęć, wówczas traci nam tym jakość. Na zdjęciu o niższej rozdzielczości gorzej widać kolory. Nie musi Pani wysyłać zdjęć mejlem, załączy je Pani do ankiety, którą prześlę na początku naszej współpracy.
___________________________________________________________________________________________________________
Proszę zwrócić uwagę na to, że to jak widzimy dany kolor zależy także od światła. Dlatego przy robieniu zdjęć warto zadbać o prawidłowe oświetlenie. Gdy będzie Pani robiła sobie zdjęcia, proszę stanąć przodem do źródła światła, np. przodem do oknem, a nie tyłem.
W przypadku światła także najważniejsza jest naturalność. Proszę więc nie robić zdjęć w dni, gdy niebo jest bardzo zachmurzone, lub odwrotnie – gdy świeci jaskrawe słońce. Zdjęć nie powinno się także doświetlać sztucznie lampą!
Prosiłabym o następujące kadry:
KADR PORTRETOWY – czyli zbliżenie twarzy (w kadrze powinny być widoczne: twarz + szyja + dekolt)
- 1 wersja kadru portretowego - na pierwszym zdjęciu włosy powinny być rozpuszczone i dobrze widoczne na zdjęciu. Dzięki temu będą mogła ocenić, jak kolor włosów oddziałuje na Pani twarz a także ewentualnie zaproponować zmianę odcienia.
- 2 wersja kadru portretowego - w drugiej wersji tego zdjęcia włosy powinny być związane, zaczesane do tyłu na gładko, dzięki czemu będę mogła skupić się na kolorystyce twarzy.
- 3 wersja kadru portretowego - jeśli używa Pani pomadek i posiada pani jakieś odcienie w swojej kosmetyczne, to proszę pomalować usta każdą z nich i przesłać serię zdjęć – zdjęcia z pomadką są naprawdę bardzo pomocne w procesie analizy. Pomadki w pewnym sensie odgrywają rolę chust kolorystycznych, z których korzystamy w czasie analizy stacjonarnej, by określić typ kolorystyczny kobiety. Proszę także wykonać przynajmniej jedno zdjęcie w makijażu, takim jaki nosi pani na co dzień. Chciałabym zobaczyć, jaką intensywności i kolorystykę Pani preferuje, czy np. mocno podkreśla Pani brwi.
Jeśli to możliwe prosiłabym, aby jedno z tych zdjęć (wystarczy jedno) zrobić trzymając zwykłą białą kartkę papieru w ręce. Może ją Pani trzymać obok twarzy lub pod twarzą. Kartka musi być widoczna na zdjęciu i oczywiście nie zasłaniać twarzy. Jest mi to potrzebne do tego, by w razie konieczności, dobrze ustawić balans bieli.
KADR DO PASA - zdjęcia, na których pani sylwetka jest widoczna do pasa (mniej więcej) – w tym kadrze potrzebuję zdjęć w różnorodnej kolorystyce – prosiłabym o fotografie w jak największej ilości ubrań, zwłaszcza tych w wyrazistych kolorach. Im więcej zdjęć Pani wyśle, tym lepiej łatwiej będzie mi ocenić typ kolorystyczny – prosiłabym o zdjęcia w kolorach jasnych, ciemnych, mocnych, pastelowych itp. w rożnych rodzinach kolorystycznych (czerwienie, błękity, zielenie etc..) …....
Również w tym przypadku, jeśli to możliwe prosiłabym, aby na jednym z tych zdjęć trzymała Pani zwykłą białą kartkę papieru w ręce.
KADR OBEJMUJĄCY CAŁĄ SYLWETKĘ (a przynajmniej do poziomu łydek) – na podstawie zdjęć sylwetki chcę ocenić ciemną bazę ubraniową oraz pani indywidualny poziom kontrastu. Proszę o zdjęcia Pani w spodniach spódnicach w połączeniu z jaśniejszymi bluzkami ale tez w wersji total look w sukienkach, płaszczach etc.... Chętnie zobaczę też Pani w kreacjach wieczorowych.
Oprócz tego poproszę o zdjęcia, które już Pani posiada w swoim prywatnym archiwum:
- w różnych kolorach włosów
- w różnych wersjach makijażu
- zdjęcia z dzieciństwa
- zdjęcia z różnych imprez i inne, które zechce mi Pani przesłać z uwagi na kolory ubrań, bo są to Pani ulubione kolory lub uważa Pani że dane kolory pasują do Pani urody.
Oto kompletny i wyczerpujący opis, jak zrobić sesję zdjęciową na potrzeby analizy kolorystycznej on-line. Tego potrzebuję, by jak najlepiej wykonać dla Pani usługę i stworzyć indywidualną paletę kolorów. Zdaję sobie sprawę, że pewnie nie wszystkie warunki będzie Pani w stanie spełnić. Proszę jednak pamiętać, że im więcej punktów Pani uwzględni, tym pewniejszy będzie wynik analizy!